कक्षा १२ पुरा गरेर २० वर्ष पछि विवाह गर्ने छोरीलाई ५० हजार रुपैयाँ दिने

Fullmoonkhabar.com (Trusted portal for news and views from Nepal)

print sharing buttonकक्षा १२ पुरा गरी २० वर्ष पछि विवाह गर्ने छोरीलाई सम्मानस्वरुप ५० हजार रुपैयाँ दिने

 

 

शनिबार, जेठ १४, २०८९ /  Sat. May 28, 2022

 

 

सर्लाही : सर्लाहीको चन्द्रपुर गाउँपालिकाले अबदेखि कक्षा १२ पुरा गरेर २० वर्ष पारी विवाह गर्ने छोरीलाई सम्मानस्वरुप ५० हजार रुपैयाँ दिने निर्णय गरेको छ । गाउँपालिकाका अध्यक्ष राज कुमार महतोले शुक्रबार पदभार ग्रहण गर्दै पालिकाभित्रका छोरीहरुले उच्च शिक्षा पुरा गरी २० वर्ष पारी विवाह गरे सम्मान स्वरुप ५० हजार रुपैयाँ दिने पहिलो निर्णय गरेका हुन्।

सो गाउँ पालिकामा वर्षेनी अत्यधिक मात्रामा हुने बाल विवाहलाई निरुत्साहित गर्न यस्तो निर्णय गरेको अध्यक्ष महतोले बताए।सो पालिकामा वर्षेनी अत्यधिक मात्रामा हुने बाल विवाहलाई निरुत्साहित गर्न यस्तो निर्णय गरेको अध्यक्ष महतोले बताए ।

‘हाम्रो पालिकामा वर्षेनी ५० भन्दा बढी बालविवाह, २० भन्दा कम उमेरमा भागी विवाहको घटना हुने गरेको छ’ उनले भने, ‘त्यसलाई निरुत्साहित गरि अवसरको रुपमा शिक्षाको मूलधारमा ल्याउन र आत्मनिर्भर बनाउन यस्तो निर्णय गरेका हौं।’ गाउ पालिकाले जनाएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *